top of page
חיפוש
  • Taly Warmund

מודעות-מי אנחנו, מדוע אנחנו כאן ומה באנו לעשות

עודכן: 14 במרץ 2021

אנו חיים בעולם של דימיון, בעולם אשלייתי שנוצר עבורנו, על מנת שנבין את נושא המסגרות שבחיינו. מה ההבדל בין חלום למציאות? בין דמיון למציאות? איך יודעים את ההבדל? האם רק מה שנתפש על ידי החושים שלנו הוא אמיתי או מוחשי? האם החומר הוא אמיתי?


תודעת העל מודעות תודעה התפתחות אישית
שם המשחק - תודעת העל

כל אחד מאיתנו מגיע לעולם עם שקית המכילה חלקי פאזל.יש כאלה שמגיעים עם מספר רב של חלקים ויש כאלו עם מספר קטן. יש כאלה עם חלקים גדולים יותר ויש עם קטנים יותר.


כל אחד לאורך חייו מרכיב חלק או מספר חלקים של אותו פאזל עד שהוא מגיע להשלמתו. דרושים מספר סיבובי חיים  להשלמת הפאזל - בכל פעם אנחנו מגיעים עם החלקים הנותרים להשלמה. איננו יודעים מהי התמונה הגדולה או מהו הסיפור אותו מספר הפאזל - לעיתים זו פריצת דרך בתחום כלשהו והבאת ידע חדש שלא היה קיים קודם לכן ולעיתים זו צורת חיים בסיסית, על מנת לחוות ענווה והסתפקות במועט. הרכבת הפאזל מתבצעת בצורה עיוורת מכיוון שאנחנו לא תמיד יודעים מהי התמונה הגדולה או מהי הסיבה לחוויות חיינו.


פיתוח המודעות העצמית מאפשר לנו להכיר את עצמנו טוב יותר ולהבין את משמעויות חיינו ומוביל לפיתוח התודעה.


תפקידם של האנשים המקיפים אותנו בנקודות זמן שונות במהלך בחיינו הוא לעזור לנו בסידור מספר חלקים בפאזל שלנו ותפקידנו לעזור להם בסידור כמה חלקים בפאזל שלהם - קיימת השקה בין התמונות בנקודות מסוימות.


בעבר היה הדגש על השוני - החיבור בא מתוך השונה על מנת שכל אחד יוכל ללמוד דברים שאינו יודע , כאשר לכל אחד חולשות וחוזקות - החוזקות הן המיומנויות והחולשות הן דברים שעליו ללמוד ולחזק. בעידן החדש שהחל רשמית ב -2012 החיבור יהיה מתוך הדומה ולא מתוך השונה, כפי שאנו מכירים כיום.

המכנה המשותף בין בני האדם באשר הם הוא הגוף שמהווה את הכסות שלנו - לכל אחד גוף שנראה דומה פחות או יותר - מכיל את אותם איברים אך מעבר לכך אין נקודות דמיון במהלך החיים ובאופיים. תפקידו של כל אחד הוא להיות הוא - להיות ממוקד בעצמו ובדרכו – ללמוד להכיר את עצמו על ידי פיתוח המודעות העצמית שלו ולא דרך התבוננות על אחרים.


החוויה ואיכויותיה שונות מאוד מאדם לאדם – טעמים, ריחות, צבעים, מרקמים, רגשות ומערכות יחסים.

יש לנו שני סוגי חושים-


חושים חיצוניים - חמשת החושים - ראיה, שמיעה, מישוש, טעם וריח, שקולטים עבורנו מידע רב במיוחד בתקופות אלו.


חושים פנימיים – מקבילים לחושים חיצוניים אלו. התהליכים המושגים באמצעות טכניקות התרגעות שונות כמו דמיון מודרך או מדיטציה מנטרלים את החושים החיצוניים ועוזרים לנו להתחבר לחושים פנימיים ולהתמקד בעצמנו.


אנו חיים בעולם של דימיון, בעולם אשלייתי שנוצר עבורנו, על מנת שנבין את נושא המסגרות שבחיינו.

מה ההבדל בין חלום למציאות? בין דמיון למציאות? איך יודעים את ההבדל? האם רק מה שנתפש על ידי החושים שלנו הוא אמיתי או מוחשי? האם החומר הוא אמיתי?


אנו יודעים שחומר מתבלה ואילו רעיונות נשמרים ומועברים אם בעל פה או בכתב או בדנ"א . כל המידע קיים במחשבות שלנו בצורה אנרגטית ואינו הולך לאיבוד.


מחשבות ורגשות אינן חומר אבל כולם יסכימו כי אינם דמיוניים - אנחנו נוטים להאמין כי הם אמיתיים לגמרי.

אנו מסוגלים לייצר מחשבות ורגשות, שאינם תוצאה של קליטת המציאות האובייקטיבית.

הם עשויים להיות שונים מהמציאות או לא להיות קיימים כלל. זהו הדמיון. הדמיון מושפע מפעילות עקיפה של החושים ויכולת הקליטה העל-חושית, העוברות עיבוד במוח.


בקורס תודעת העל ניתן ללמוד לראות את החיים ואת העולם בצורה חדשה וברורה יותר.נלמד על דרך התנהלות החיים ומטרתם. בדרך זו נתחבר לעצמנו, נשפר את המודעות העצמית ואת איכות חיינו וגם את איכות חייהם של האנשים שסביבנו.

6 צפיות0 תגובות

Comentarios


bottom of page